Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: Sandık namustur, korunmalıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Sandık namustur, çok önemlidir, hep böyle olmuştur. AK Parti ailesi olarak ne başka bir siyasi partinin oyununa göz dikeriz, ne de kendi oyunumuza dokunuruz. ” söz konusu.

Karaaslan, partisinin Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlediği Sandık Kurulu Gözlemci Yetiştirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, sandıklara sahip çıkmanın önemine vurgu yaptı.

Türkiye’nin 14 Mayıs’ta değerli bir seçime gittiğini hatırlatan Karaaslan, “Bu seçim 6+1 ile değil, 50+1 ile kazanılacak ve o 1 oyun size emanet edilecek. artı, eksiye çevirmek ise sizin sorumluluğunuzdadır.” sözünü kullandı.

Sandıklara sahip çıkmanın iç huzurunu yaşamak için sorumluluk duygusu gerektiğine işaret eden Karaaslan, “Sandık namustur, çok önemlidir, hep böyle olmuştur. AK Parti ailesi olarak biz ne başka bir siyasi partinin oyununa göz diker, ne de bizimkine dokunur.” Bu onun geleceğiyle ilgili beklentisidir. Evladının geleceğini emanet ettiği sandık demektir. Biz sadece sandığa sahip çıkmıyoruz, sadece oylara sahip çıkmıyoruz. Bütün emeğimiz, bunca çalışma ve daha nice çalışmayla Türkiye’nin geleceğine sahip çıkıyoruz.” dedi.

Türkiye’nin bütün kazanımlarının 14 Mayıs’ta şekilleneceğini anlatan Karaaslan, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımıza ’15 Mayıs sabahı rüyanızda hangi manşeti görüyorsunuz?’ diye sordular. ‘Türk Asrı başlıyor’ dediler. Bin 417 sandıkta oy kullanacağınızı tekrar hatırlatmak isterim Atakum’da 477 sandık olacak.”

Milletin inancına layık olabilmek için çok çalışmak gerektiğine işaret eden Karaaslan, “Recep Tayyip Erdoğan’ın yoldaşları olarak bu tarihi dönemden geçerken 14 Mayıs 1950 nasıl bir dönüm noktasıdır. Adnan Menderes ve arkadaşları ‘Milletin sözü yeter’ diyerek milletin büyük teveccühüyle tarih yazdılar ama daha sonra onları vesayet merkezleri izledi ve maalesef büyük acılar yaşandı.Sonra imzayı biz atacağız. Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasına.” dedi.

Toplantıya AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek ve partililer katıldı.

habercine.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu