Haber

Turgutreis Futbol Sahası Yenileme Çalışmaları Tamamlanıyor

Bodrum Belediyesi tarafından yürütülen Turgutreis’teki futbol sahasının yenileme çalışmaları tamamlanmak üzere. Turgutreis Amatör Lig’de oynuyor SporKulübün talebi üzerine başlatılan yenileme çalışmaları, saha performansının artırılması ve sporcuların güvenliğinin sağlanması amacıyla yürütülüyor.

Bodrum Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan ilk incelemelerde saha tabanının bozuk olduğu, saha eğiminin hatalı olduğu ve drenaj sisteminin yetersiz olduğu belirlendi. bu nedenle yenileme kararı alındı. Yürütülen çalışmada yabani otların temizlenmesi, taban eğiminin düzeltilmesi, drenaj hatlarının kazılması, elektrik hatlarının yenilenmesi, çakıl serilmesi ve üst zeminin sıkılaştırılması gibi aşamalar tamamlandı. Aynı zamanda suni çim döşenmeden önce sahaya sporcuların düşmesi durumunda darbeleri absorbe ederek darbe kuvvetini azaltan ve sahanın kullanım süresini uzatarak deformasyonu en aza indiren “şok pedi” donatıldı.

Saha FIFA standartlarına uygun hale getirilecek

Saha yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından ekipler tarafından FIFA uygunluk testleri yapılacak ve futbol sahası boyama işlemi gerçekleştirilecek. Bu sürecin sonunda futbol sahası, sporcuların daha güvenli oynamasını sağlayacak modern bir altyapıya sahip olacak. FIFA standartlarına uyum sağlanmasına yönelik çalışmaların yapıldığı alanda, oyuncuların ve seyircilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bench ve kale direkleri yerleştirilecek, soyunma odaları önündeki kot farklılıkları ortadan kaldırılacak.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, projenin tamamlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Turgutreis Futbol Sahası’nın yenilenmesi, sporun desteklenmesi ve genç yeteneklerin yetiştirilmesi açısından büyük bir adımdır. Yapılacak modern altyapı sayesinde sporcularımız, Daha iyi şartlarda antrenmanlarına devam edebilecekler. Çalışmalar tamamlandığında tüm spor severleri tesisin açılışına bekliyoruz.” ” söz konusu.

Yenilenen futbol sahasının bölgedeki spor faaliyetlerine büyük katkı sağlaması ve genç sporcuların gelişimine destek olması bekleniyor. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu