Haber

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül Yumruklu Saldırı

CHP Erzincan Milletvekili Sarıgül: “Hak mücadelesinin zamanı gelmeli. Bu olayın tezahürüne üzüldüm. İnşallah Meclis çatısı altında olmaz”

ANKARA – CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Hak mücadelesinin zamanı gelmeli. Bu olayın tezahürüne üzüldüm. İnşallah Meclis çatısı altında olmaz” dedi.

CHP Küme toplantısının ardından Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, TBMM kulislerinde yumruklandı. Daha sonra edinilen bilgiye göre Sarıgül’e saldıran kişinin 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz olduğu öğrenildi.

Kılsız, “saldırıyı neden yaptı” sorusuna “alacaklarını verecek” şeklinde yanıt verdi.

Daha sonra CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül basın toplantısı düzenledi. Sarıgül, küme toplantısından çıktıktan sonra geçmiş dönemin milletvekillerinden birinin kendisine yanaşarak, “Bilmediğim konularda sorular sordu. Bilmiyordum, yeri değil dedim. O da konuşmaya devam etti. Adalet için mücadele zamanı gelmeli. Üzüldüm bu olay oldu. İnşallah Meclis çatısı altında olmaz.”

Tüysüz’ü yıllar önce tanıdığını belirten Sarıgül, “Bir şey olursa randevu alıp konuşuruz. Çok üzgünüm. İçeriğini bilmiyorum. Milletvekili olduğunu sonradan öğrendim. Konuşma tarzı hoş değildi. Meclis saygı, sevgi ve hoşgörü üzerine kurulmalı. İnsanların nerede, ne zaman yapacağını bilmesi gerekiyor.”

Şikayet edip etmeyeceği sorulduğunda Sarıgül, şikayet etmeyeceğini belirtti.

mudurnuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu