Haber

İzmit’te villanın çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde villanın çatı katında çıkan yangın, bina sakinlerini sokağa döktü. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

Yangın, Tüysüzler Mahallesi Çam Sokak üzerindeki 3 katlı villada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, villanın çatısından yükselen dumanı görenler 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. İhbar üzerine adrese itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü. Mahalle sakinleri ise dumanları ve gelen grupları görünce panik içinde sokaklara döküldü.

“Evlerin birinden duman çıkıyordu”

Ömer Faruk Sarıkiraz, itfaiye ekiplerinin geldiğini görünce merak edip baktıklarını ve bir evden duman çıktığını söyledi. yapma” dedi.

“Buraya geldiğimizde yanık kokusu almaya başladık”

İtfaiyeyi gördüklerinde dışarı çıktıklarını ve yanık kokusu aldıklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Eyüp Ensar Kulaksız, şunları söyledi: “Aşağıdaki mahallede oturuyorduk. İtfaiye sirenlerini duyduk, itfaiyenin sirenlerini duyduk. ne olduğunu anlamadılar. Yukarı çıktılar. Dışarı çıktık ve yanık kokusu almaya başladık. Buraya geldiğimizde evden dumanlar çıktığını gördük. İnsanlar sokaklara döküldü. Baktık ve söndürdüler. Umarım sağlıklıdırlar ve kimseye bir şey olmamıştır” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. – KOCAELİ

taslicayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu